O NAS

Witamy!

Postaramy się krótko przedstawić, żebyście wiedzieli kim w ogóle jesteśmy.

Jestem Agata i od prawie 3 lat związana jestem z piękną i zaskakującą wyspą – Kefalonią. Czy taki był mój życiowy plan? Otóż nie… nie planowałam tego w żaden sposób, szczerze nawet przez myśl by mi przeszło, że będę mieszkać w Grecji. Uczę się Kefalonii, poznaję po swojemu, bez pośpiechu, celebrując każde nowe miejsce, szczerze żałując każdego z tych, które dzikimi już nigdy nie będą…

Mieszkam wraz z mężem Arisem w stolicy wyspy – Argostoli. Mieszkamy tu cały rok, także zimą. Ważne jest to, gdyż łatwo jest pokochać Kefalonię latem przy cudownej pogodzie, ale ciężko jest utrzymać to uczucie zimą, gdy ulice są puste, wszystko jest pozamykane a desz potrafi padać bez końca… Nie będą wciskać wam żadnych nieprawdziwych i przesłodzonych informacji, bo przecież każdy medal ma dwie strony. Ci którzy uważają się za ekspertów po kilku miesiącach pobytu tu w sezonie, niech lepiej szykują się na ogromną zmianę.

W Argostoli od tego sezonu prowadzimy nasze małe biuro organizujące wycieczki po Kefalonii, w języku polskim, ale również po angielsku. Celem naszego biura jest coś co widać już w samej nazwie Ecotravel Kefalonia, czyli ekonomiczny sposób zwiedzania -pewnie nie przyszło Wam to do głowy, ale od niedawna także nasza nowa pasja, czyli ekologia !

Staramy się zakrzepić w naszych klientach choć odrobinę odkrywcy i wędrowcy. Nie znaczy to, że jest tak zawsze. Wielu bowiem z Was jest tu po raz pierwszy i jest to całkiem zrozumiałe, że chce zobaczyć to, co najważniejsze i najbardziej znane. Ale, ale… Warto czasem zastanowić się, co da wam więcej szczęścia, satysfakcji i siły, czy będzie to pobyt w najbardziej zatłoczonych miejscach, gdzie po kilku minutach pęka głowa? Czy może lepiej jest pospacerować po górskim szlaku, odetchnąć świeżym powietrzem, po prostu obrać nieoczywisty kierunek ? A co tam! Przecież można to połączyć  ! Dokładnie, dla nas nie ma ograniczeń. Są propozycje programów, ale nigdy ślepo nimi nie podążamy. Wybieramy to, co jest dla Was priorytetem i dodajemy szczyptę ukrytych atrakcji. Chcemy również, abyście doświadczyli informacji sprawdzonych, naocznych świadków, a nie zaczerpniętych z internetu, które są w większości nieadekwatne do stanu rzeczy. Chcemy, abyście spędzili świadomie te wakacje, poznając nieco historii, kultury i faktów z ostatniej chwili. Po co krzyczeć w kółko o miejscach znanych każdemu, lepiej po cichu odkrywać te, o których mało kto ma pojęcie. Czy wolicie śmiech i ubaw podczas ,,super komercyjnej” wycieczki, który trwa tylko chwilę, czy uśmiech na twarzy za każdym razem kiedy będziecie wspominać swoją wielką wyprawę?

Bądźcie świadomymi turystami, dajcie innym wskazać Wam początek szlaku, reszta i tak jest w Waszych rękach !