Magia Lixouri

 

Rankiem o godzinie 9:00 wyruszamy z Argostoli do miasta Lixouri. W drodze poznajemy informacje o Kefalonii, samym mieście Lixouri oraz jego konflikcie z Argostoli.  W Lixouri mamy około 30 minut czasu wolnego na spacer po głównym placu oraz wypicie przepysznego freddo cappuccino! Następnie kierujemy się na samo południe półwyspu Paliki, na plażę Xi jedną z najbardziej rozpoznawalnych ze względu na czerwony piasek. Tutaj mamy około 1,5 godziny czasu wolnego na kąpiel czy gliniane spa. Kolejnym punktem naszej wycieczki jest niedostępna z lądu plaża Platia Ammos. Schodzimy na punkt widokowy, aby zrobić zdjęcia pamiątkowe. Następnym przystankiem jest Klasztor Kipoureon, zbudowany na skarpie na wysokości 95 metrów. Tutaj zwiedzamy klasztor**, poznajemy jego burzliwą historię, dla chętnych możliwość krótkiej wędrówki wyznaczonym przy klasztorze szlakiem, który prowadzi na cudowny punkt widokowy. Ostatnim punktem wycieczki jest plaża Petani, uważana za jedną z najpiękniejszych na całej Kefalonii! Na plaży czas wolny około 2 -2,5 godziny, możliwość zjedzenia obiadu w tawernie. Powrót do Argostoli około godziny 17:00.

9:00 – Argostoli – Lixouri (czas wolny) – Plaża Xi (czas wolny) – Punkt widokowy na plażę Platia Ammos – Klasztor Kipoureon – Plaża Petani (czas wolny, obiad) – Argostoli – 17:00

Cena : 30 euro/dorosły, 15 euro/dziecko 2-12 lat* 

*Cena nie zawiera opłat  za obiad, napoje

** Klasztor znajduje się w fazie remontu, należy wziąć pod uwagę możliwość zmiany tego punktu programu  (100 % potwierdzenie zwiedzania kalsztoru nastąpi do dnia 01.04.2019)

Rezerwacja